Ko podjetju na razpisu uspe pridobiti nepovratna sredstva, administracije še zdaleč ni konec. Čaka ga namreč obsežno projektno poročanje.
Ideja o pridobivanju nepovratnih sredstev je v večini podjetij navadno pozdravljena z odprtimi rokami.
Tista podjetja, ki se na razpis prijavijo in dobijo vlogo odobreno, pa kmalu ugotovijo, da se priprava dokumentacije še ni zaključila – čaka jih namreč še projektno vodenje in poročanje. Projektno poročanje je tisti del izvedbe odobrenega projekta, ki ministrstvu ali drugim razpisnikom dokazuje, kako podjetje, ki je prejelo financiranje, porablja dobljeni denar.
Največja težava se pojavi, ko pri dejanski izvedbi projekta pride do odstopanj od tistega, kar je bilo v projektni prijavni dokumentaciji prvotno zapisano. Podjetja morajo voditi zajetno dokumentacijo o projektu, določit osebe, ki bodo na projektu delovale, spremljat njihove ure na projektu, računovodstvo mora vse ure in investicije pravilno knjižiti.. to je samo nekaj osnovnih nalog, ki jih mora podjetje v fazi poročanja vestno opravljati. Pomanjkljivo oddana dokumentacija pomeni poziv k dopolnitvam, slednje pa vodi v zamik izplačila sredstev, do katerih ste po projektu upravičeni. V najslabših primerih pa vračanje sredstev ali odstop od projekta.
Opisane situacije nemalokrat povzročajo podjetju dodaten stres, ki je ob rednem poslovanju in aktivnostih izvajanja projekta, popolnoma odveč. Veliko slabe volje lahko prihranite tudi s tem, ko v delovni proces predvidite in vštejete dodaten čas in energijo, ki ju boste morali nameniti projektnemu poročanju.
Vedno pa se lahko obrnete tudi na nas, ki imamo s področja poročanja bogate izkušnje – tako si zagotovite nemoten in za vas precej manj stresen proces poročanja o izvajanju projekta.
Kontaktirajte nas, da se pogovorimo, kako se lotiti vašega odobrenega projekta ter o njem poročati razpisniku.
Vaša Tiko pro Ekipa
Info@tiko-pro.si